Kurucunun Mesajı

Merhaba,

Ben Tuğba Eker, aile danışmanlığına öncelikle kendimi tanımak için yöneldim. Farkındalıklarım arttıkça ve kendimi tanıdıkça bu alanda çok başarılı olacağıma inandım. Aile danışmanlığı ve Çocuk Ergen Psikoterapi eğitim sürecim böylelikle başladı ve yedi yılın sonunda hedefime ulaştım. Yeni hedefim ise kendimi geliştirmeye, keşfetmeye devam etmek ve insanları tanımak, insanların gelişimine ve psikolojik sağlamlığına destek olmaktır.

Aile kurumunun önemini ve işlevini bilen bir insan olarak, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve sağlıklı toplum oluşturmak için aile danışmanlığını daha işlevsel kılmak istiyorum. Amaçlarımdan biri de psikolojisi sağlam ve bilinçli annelerin yetişmesine destek olmaktır.

Kendimi geliştirme serüvenimi “Bal arısı modeli” olarak tanımlıyorum. Aile Danışmanlığı, Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Aile ve Çift Terapisi, Mindfulness, Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Psikolojik Sağlamlık, Anne-Baba Okulu, Cinsel Terapi, Bütüncül Oyun Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR vb. eğitimlerini aldım,  halen İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans programının 3 sınıfına devam etmekteyim. Yeni eğitimlerle kendimi güncellemeye devam ediyorum. Tüm bu deneyimlerimi değerli danışanlarımın istifadesine sunmak istiyorum.

Hayat bana çocuklarla, gençlerle, yetişkinlerle ve ailelerle çalışma fırsatı verdi. Böylelikle insanın uğradığı bütün yaşam döngülerini anlama; insanların duygu ve düşüncelerini keşfetme ve hayatlarını değiştirmelerine yardımcı olma fırsatı buldum. Bu deneyimler ve öğrenme süreci benim zenginliğim oldu.

20 yıllık meslek hayatımı insanları anlamaya, dinlemeye ve gözlemlemeye; kendimi geliştirmeye, okumaya, öğrenmeye adadım. Bununla birlikte yaşamın her anında ve özellikle “şimdiyi” yani “an’ı”, bize ait olan tek gerçek zamanı kaçırmamaya özen gösterdim.

Başarı olmamdaki en önemli motivasyonum şu cümle oldu: “Bir insana bir şey okumadan önce o insanı iyi okumak gerek.”

İnsanlığa bir borcum olduğunu düşündüm ve biriktirdiklerimi paylaşmak için “dengeailemerkezi” web sitesini kurdum. Bu web sitesinde çocuklardan ergenlere, bireylerden ailelere uzanan geniş bir yelpazeye yaşantısal yolculuklarında deneyimlerimle eşlik etme fırsatı buluyorum.

Saygılarımla…

Tuğba Eker (Aile, Çocuk Ve Ergen Danışmanı)